Ekipi Olimpik i Kosovës dhe Shpresat Olimpike po marrin pjesë në Kampin ndërkombëtar në Edirne të Turqisë.

Ky kamp është organizuar nga Federata Turke e xhudos dhe pjesëmarrës janë i gjithë ekipi i Kombëtares së Turqisë për femra, nga Kadetët e deri tek Seniorët.

Përveç ekipit të Turqisë po marrin pjesë edhe Ekipi Olimpik i Gjeorgjisë dhe ai i Azerbejxhanit.

Nga Kosova po marrin pjesë: Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Loriana Kuka, Nora Gjakova, Laura Fazliu, Flaka Loxha, Fatjona Kasapi, Erza Muminoviq.

Vajzat e reprezentacionit po udhëhiqen nga trajneri dhe selektori Driton Kuka.

Majlinda Kelmendi dhe Laura Fazliu po përgatiten për garën Grand Slam që do të mbahet me datë 18-20 Shkurt në Tel Aviv të Izraelit, garueset tjera për garat e radhës.

Leave a Comment